Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Лого ABMD.png

Громадська організація «Агентство з розвитку вексельного ринку» зареєстрована в 2014.

Організацію створили українські експерти в галузі вексельного обігу, фондового ринку, фінансового моніторингу, банківської та законотворчої діяльності для відродження, розвитку та популяризації цивілізованого вексельного обігу в Україні і створення прозорого вексельного ринку.

Люди[]

Засновники:

  • Тетяна Рудненко, голова правління, голова експертної ради ABMD, експерт з вексельного права і банківської діяльності
  • Н. Тиховська, експерт з банківської діяльності з векселями
  • Т. Дмитренко, експерт з фінансового мониторингу

Діяльність[]

Основними напрямками діяльності Агентства є:

  • актуалізація та вдосконалення законодавства,
  • дерегуляція вексельного ринку,
  • популяризація векселів як інструменту, просвіта та підвищення вексельної грамотності всіх учасників вексельного обігу (Агентством укладено договір про співпрацю з Українським інститутом розвитку фондового ринку, на замовлення Мін'юсту разом з Центром комерційного права в рамках програми USAID підготовлено посібник "Вексель в виконавче провадження"),
  • консалтинг, експертиза та адвокація з питань вексельного обігу.

Агентством розроблена Стратегія реформування вексельного ринку України, яка пройшла публічне обговорення і схвалення трьох Громадських рад: при Мінфіні, ДРСУ і МЕРТ, а також регуляторах: НБУ и НКЦПФР.

Пропозиції агентства щодо забезпечення доступу МСБ до фінансів шляхом активізації вексельних розрахунків увійшли до Стратегії розвитку МСБ до 2020 в розділ «Інструменти доступу до фінансів».

Агентвом написаний варіант законопроекту щодо приведення національного вексельного права до Женевських вексельних конвенцій. Робота над законопроектом ведеться спільно з Комітетом ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності разом з МЕРТ і Мінфіном.

Документи[]

Посилання[]

Advertisement