Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Вадим Богдан

Вадим Миколайович Богдан (народився 17 травня 1957 р. у с. Борсуків Козелецького району Чернігівської області) — український підприємець, науковець, керівник-управлінець, державний службовець і громадський діяч. Доктор філософії з економіки, академік Української академії наук. Експерт з регіонального розвитку.

Зробив внесок у технічну модернізацію автотранспортної інфраструктури. Розробив теоретичні та практичні засади інноваційної діяльності підприємств в перехідний період, довгострокові програми розвитку районів Київщини.

Життєпис[]

Закінчив Київський технікум залізничного транспорту. Вищу освіту здобув у Харківському інституті інженерів залізничного транспорту за спеціальністю «Управління процесами перевезень».

Трудову діяльність розпочав у 1975 р. помічником складальника потягів на станції Дарниця Південно-Західної залізниці, відслужив у лавах армії.

Впродовж 1979–1990 рр. займався науковою, комсомольською та партійною діяльністю.

З 1991 р. працював у системі Міністерства транспорту України, Київської міської державної адміністрації, створив та очолив ряд підприємницьких структур, де накопичив значний досвід в організації роботи підприємств з нуля.

Займався створенням Всеукраїнського зовнішньоекономічного об’єднання «Укртранс» з міжнародних перевезень вантажів споживачам України.

У 1992 р. відкрив один із перших в Україні митний склад.

У 1995 р. В. М. Богдан обраний головою ради директорів транспортно-експедиційних підприємств м. Києва та спільно з Державною митною службою України розробив та застосував на практиці «Порядок перевезень та митного оформлення імпортно-експортних маловагових вантажів через митні склади».

У 2002 р. за участі Вадима Богдана підготовлено пропозиції щодо вдосконалення технічної політики розвитку автомобільного транспорту, державного контролю та регулювання, організації екологічного маркетингу, менеджменту та аудиту, залучення автотранспортних відходів як вторинної сировини у господарський обіг, жорсткого і систематичного обов’язкового контролю екологічних показників автотранспортних засобів.

За ініціативою Вадима Богдана у 2003 р. у м. Києві розпочато будівництво заводу з переробки відпрацьованих транспортних олив, шин та акумуляторів.

Працюючи генеральним директором компанії «Альфа Буд» (2004–2005), забезпечив виконання плану з будівництва першої черги нової компресорної станції на Мринському підземному газосховищі газотранспортної системи України відповідно договору генерального підряду з НАК «Нафтогаз України».

Є керівником групи компаній з технічного обслуговування і ремонту легкових та вантажних автомобілів у м. Києві та Київській області "АВТОТЕХСЕРВІС".

Наукова і громадська діяльність[]

Є академіком Української академії наук (УАН), був першим заступником голови відділення економіки і управління УАН (2008–2016).

У 2009 р. спільно з групою академіків УАН брав участь у розробці Стратегії розвитку Вишгородського району Київської області до 2015 р.

У 2012 р. створив та очолив робочу групу академіків УАН щодо розробки Стратегії розвитку Яготинського району Київської області до 2025 р.

У 2015 р. призначений позаштатним радником Вишгородського міського голови.

З грудня 2016 р. — керівник Наукової ради при Вишгородському міському голові на громадських засадах.

Вадим Богдан — генерал-хорунжий, радник гетьмана козацтва запорозького з науки.

Автор близько 50 наукових праць, 2 монографій.

Відзнаки[]

  • почесні грамоти Української академії наук, товариства «Чернігівське земляцтво».
  • подяки Служби безпеки України, Київського міського голови, Вишгородської районної ради Київської області.
  • ордени «Козацька честь».

Посилання[]

Advertisement