Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Лого Братсва бджолярів.jpg

Громадська організація «Всеукраїнське братство бджолярів України»

Громадська Організація «Всеукраїнське Братство Бджолярів України» ( надалі – Організація) (The All-Ukrainian Nongovernmental Organization Brotherhood of Ukrainian Beekeepers). Організація має 20 територіальних підрозділів - шістнадцять Філій у 15 областях України і в м. Києві та 4 Представництва у 4 районних центрах. Організація має ідентифікаційний код юридичної особи 39477256. Центральне відділення Організації розташоване у м. Львів. Зареєстрована – листопад 2014 року. Працювала з 2005 року як ВГО «Братство Бджолярів України».

Організація працює згідно Програми діяльності «Солодке відродження» і гаслом Організації є - «Навчимося у бджіл єдності!».

Мета Організації: Вирішення актуальних викликів сучасного бджільництва та створення необхідних умов для подальшого ефективного функціонування та сталого розвитку українського бджільництва.

Місія Організації : Ми вважаємо, що в сучасному динамічному і глобальному світі бджільництво повинно вийти за межі нашої вузької галузі і прийняти максимально активну участь у пошуку рішень таких ключових проблем , як забруднення навколишнього середовища і виснаження природних ресурсів, зміна клімату, бідність і соціальна нерівність, культурні бар'єри, пандемії та хвороби. Освоївши одне з найбільших чудес природи - бджолину сім'ю та її продукцію, ми повинні подумати, як можна використовувати їх чудодійну силу для того, щоб зробити Україну кращою.

Ціль Організації : 1. Створення дієвого механізму відстоювання інтересів українського бджільництва в цілому та кожного бджоляра зокрема на всіх рівнях. 2. Координація бджільницького сектору в Україні щодо зайнятості сільського населення і виробництва безпечної продукції, освітянських програм, юридичного супроводу, збалансованості внутрішнього і зовнішнього ринків, контролю і впровадженню законодавчих актів, популяризації бренду українського меду, визнання бджільництва як основи збереження екосистеми, тощо.

Цілі Програми «Солодке відродження»:

1. Створення дієвого механізму відстоювання інтересів українського бджільництва в цілому та кожного бджоляра зокрема на всіх рівнях.

2. Подолання кризи збуту продукції українського бджільництва.

3. Створення ефективної системи комунікацій у галузі.

4. Досягнення достатнього рівня рентабельності галузі, за якого остання зможе ефективно функціонувати та розвиватися.

5. Позитивна зміна державної політики щодо бджільництва – перетворення його на перспективну галузь для ведення бізнесу виробниками продукції.

6. Підвищення рівня інвестиційної привабливості галузі та сприяння реалізації у ній інвестиційних проектів.

7. Підвищення рівня кваліфікації суб’єктів галузі до світового.

8. Створення сприятливих умов для індустріалізації бджільництва.

9. Реалізація соціальних програм з метою популяризації бджільництва.

10. Підвищення міжнародного іміджу України як провідної бджільницької країни світу.

Напрямки діяльності: Міжнародний, економічний, політичний, науково-просвітницький, соціальний, культурний.

Організація проводить міжнародну діяльність. Організація з 2005 року приймає участь у Міжнародних бджільницьких Конгресах, конференціях, симпозіумах у різних країнах світу, на різних континентах. Організація отримала більше 50 міжнародних відзнак у Великобританії, Австралії, Франції тощо. Організація є повноправним членом Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій Апімондія та Європейської Федерації Бджільницьких Асоціацій Апіславія. У вересні-жовтні 2013 Організація провела в Києві наймасштабніший XXXXIII Міжнародний Конгрес Апімондії, прийнявши більше 9000 делегатів зі 115 країн світу п’яти континентів.

Організація діє в межах статутних повноважень щодо захисту і підтримки вітчизняного

виробника ( бджоляра), щодо проведення освітянських і просвітницьких заходів у бджільницькому середовищі задля підвищення професійності і культури роботи бджоляра. В Україні Організація співпрацює з науковими і навчальними установами, приватними підприємствами в усьому логістичному циклі виробництва та послуг, державними та неурядовими структурами з регуляторної політики, медіа-засобами, неурядовими асоціаціями виробників і споживачів різних галузей.

Організація генерує і проводить соціальні проекти: «Допомога на бджолиних крильцях» - допомога ветеранам АТО в реабілітації і адаптації до мирного життя у повоєнний період , «Посади медовий гай» - акції по висадці медоносних культур тощо. Організація є ініціатором Громадського Національного руху «Захистимо бджіл від отруєння пестицидами».

Організація активно працює щодо розвитку малого і середнього підприємництва у бджільництві , а саме щодо можливостей бджолярам - виробникам самостійно вийти з медовою продукцією на світові ринки. У фокусі інтересів Організації – успішна і фахова інтеграція українського бджільництва в європейський простір з обов’язковим захистом національного виробника і національного ринку продукції бджільництва. 3

Організація проводить роботу щодо покращення законодавчої бази у секторі бджільництва. Проблема збереження села і зайнятість сільського населення напряму пов’язана з підтримкою на селі бджоляра і це є також предметом роботи Організації.

Люди[]

  • Васильківська Тетяна Юріївна, засновник, голова Правління
  • Ільїнська Олена Леонідівна, засновник
  • Рифяк Юрій Тадеушович, засновник
  • Харковенко Анатолій Дмитрович, засновник, ревізор

Посилання[]

Advertisement