Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Андрій Гінкул

Гінкул Андрій Георгійович (нар. 17 грудня 1975, Чернівецька область) — громадський діяч, голова правління Центру реформ та місцевого розвитку, керівник Асоціації енергоаудиторів. Юрист, економіст, експерт з питань територіального, місцевого економічного розвитку та впровадження проектів енергозбереження.

Є експертом та менеджером проектів для Світового банку, програм міжнародної технічної допомоги та проектів ЄС TACIS, Європейського банку реконструкції та розвитку, USAID, CIDA та Програми розвитку ООН.

Громадська діяльність[]

У 1998-2003 був активним членом київського осередку всеукраїнської молодіжної організації Спілка української молоді в Україні.

Координатор міжнародних проектів Асоціації енергетичних аудиторів, член правління ГО «Українська асоціація менеджмент-консультантів».

Директор асоціації «Національна туристична організація України»

Експерт ряду профільних організацій, а саме: Клубу Мерів, Всеукраїнського об'єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця», Української асоціації активного та екологічного туризму.

Член у Робоча група 5 УС ПГС «Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату».

Був на громадських засадах помiчником у депутата Гірник Євген Олексійович, блок Віктора Ющенка «Наша Україна», 4 скликання[1].

Голова в Громадська рада при Міністерстві юстиції України (з 2017).

Життєпис[]

Освіта

У 1993-1998 навчався на юридичному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, де здобув кваліфікацію спеціаліста з правознавства.

1998 року отримав диплом випускника практичного курсу з міжнародного публічного права, який спільно організували Гаазька академія міжнародного права у Нідерландах та Літня школа з європейської інтеграції та права (Австрія).

У травні 2000 року отримав сертифікат про участь у навчальному курсі з підготовки незалежних професіоналів з фінансової реструктуризації та реорганізації підприємств, організований в рамках Проекту фінансової реструктуризації за підтримки USAID, «Deloitte & Touche» та Українського центру постприватизаційної підтримки підприємств.

2000 року бере участь у інтенсивному навчальному курсі для арбітражних керуючих в Міжнародному Центрі Приватизації, Інвестицій та Менеджменту та отримує сертифікат арбітражного керуючого.

У 2002 році проходить навчальні курси з управління у торгово-промисловій палаті Каталонії та Німецькій Академії Менеджменту Нижньої Саксонії. Це відбувається у рамках програми стажування керівників TACIS у інжиніринговій компанії IDOM (Мадрид-Барселона, Іспанія).

2003 року отримує другу вищу освіту у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана та отримує диплом спеціаліста з управління підприємствами.

2010-2011 — участь у серії тренінгів та семінарів на теми «Управління проектним циклом», «Правила закупівель ЄС», «Інфраструктурні проекти за фінансування ЄС», «Умови контрактів FIDIC» у рамках проекту ЄС «Підтримка сталого регіонального розвитку в Україні».

Професійна діяльність

Почав кар'єру у 1995-1999 як юрисконсультант і менеджер зв'язків із громадськістю у приватній юридичній фірмі «Правкон» (Чернівці). 1998 року працював стажером, помічником адвокатів та юрисконсультантів у адвокатській компанії «DJ Freeman», Нова Судова Палата (Лондон, Бірмінгем, Велика Британія).

Серед видів діяльності — реалізація справ Європейського союзу та міжнародного права в рамках допомоги старшим юристам, дослідження структури та законодавства Ради Європи та Європейської Комісії.

У 1999-2000 — консультант з реструктуризації для проектів Світового банку з реструктуризації підприємств (компанії: Taylor Nelson Sofres Консалтинг, Франція; Arcadis BMB Менеджмент Консалтинг, Нідерланди).

З червня 1999 є виконавчим директором консалтингового об'єднання «Навігатор», що активно співпрацює з міжнародними партенерами: Ramboll A/S (Данія), Kommunalkredit Public Consulting GmbH (Австрія), Bearing Point (KPMG, Ірландія), Chemonics international (США), IDOM (Іспанія), SCOR (Польща), Grontmij A/S (Данія). Також є керівником проектів, виконує юридичне та стратегічне планування, надає послуги експерта з регіонального розвитку, з енергозбереження та реформування житлово-комунального господарства.

З 2000 року і дотепер є консультантом-помічником народних депутатів України по підготовці законопроектів, написанні юридичних висновків, економічних обґрунтувань та сценаріїв застосування нормативно-правових актів. Серед основних видів робіт: підготовка пакету проектів нормативно-правових документів щодо регіонального розвитку, пропозицій реформ державних закупівель та проекту поправок Податкового кодексу.

2008-2011 — експерт з юридичних питань та стратегій розвитку проекту ЄС «Підтримка сталого регіонального розвитку».

2011-2013 — позаштатний консультант першого заступника Голови Київської міської державної адміністрації з питань розвитку території та місцевої інфраструктури, енергоефективності та туризму.

2012-2013 — провідний експерт з підготовки Плану дій Україна-ЄС у галузі туризму та підвищенню потенціалу Державного агентства України з туризму та курортів до співпраці з Європейським союзом.

2013 — експерт з регіонального розвитку у Кримському офісі ПРООН.

У 2013-2014 займається підготовкою та управлінням проектами за участю міжнародних організацій ЄБРР, USAID, ЄС, CIDA, GIZ, SDC для таких організацій як Асоціація Міст України, Інституту Громадянського Суспільства та Асоціації енергетичних аудиторів.

2014-2015 — експерт проекту «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку», що був реалізований за підтримки проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

2015-2016 керівник проекту ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні».

З 2016 займається експертною та інституційною підтримкою створення АРР в областях, http://www.region.net.ua/arr Центр реформ та місцевого розвитку

Родина[]

Одружений. Має двоє дітей.

Публікації[]

  1. 2013 рік — посібник «Як створити стійку Агенцію Місцевого Розвитку» (на замовлення Проекту ЄС/ПРООН «Підтримка регіонального розвитку Криму»)
  2. 2015 рік — посібник «Каталог кредитних, грантових програм та програм міжнародної технічної допомоги в сфері енергоефективності» (за підтримки USAID)

Див. також[]

Примітки[]

Посилання[]

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

ТУРИЗМ

ЮСТИЦІЯ

  • http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2057006 Чи є в українському законодавстві поняття доброчесності? // UA: Українське радіо. – 27.09.2018
  • https://www.youtube.com/watch?v=-2ENsng6rxE Експертне обговорення «Громадські ради як інституція взаємодії влади та громади». Про подальший механізм взаємодії між Громадськими радами та державою. // Міністерство юстиції України. – 10.07.2018
  • Центр реформ та місцевого розвитку
  • Центр підтримки реформ: «Як підписувалось положення про агенцію регіонального розвитку?»
  • Мінрегіон: «Європа продовжує підтримувати реформу місцевого самоврядування в Україні»
  • Андрій Гінкул:"Агенції регіонального розвитку - ключовий елемент розвитку областей в Україні"
Advertisement