Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Znak duj.jpg

Громадська організація «Ділові українські жінки» (ДУЖ) заснована в 2010 з метою формування свідомої громадської активності української жінки, сприяння розкриттю її творчого потенціалу та реалізації в суспільстві. Організація веде просвітницьку, соціальну, духовно-культурну діяльність.

Станом на листопад 2018 має 29 членів.

Члени організації – впливові жінки з активною життєвою позицією, лідери у різноманітних сферах діяльності -  підприємництва, fashion індустрії, медицини, туризму та інших галузях. [1]

Історія створення[]

З 2010 по 2015 діяли як закритий Клуб успішних жінок Києва та займалися культурними, благодійними та меценатськими проектами, такими як:

 • підтримка міжнародного конкурсу молодих талантів ім.В.Горовиця;
 • духовний етно-фестиваль "Трійця";
 • щорічні благодійні проекти "Ялинка бажань" та "Лавка чудес" для дітей дитячих будинків;
 • кураторство кардіологічного та токсикологічного відділень Національної лікарні "Охматдит" і дитячих будинків в с.Копилів та с.Петрівське;
 • участь в Саміті світу 2014 та Міжнародному  жіночому бізнес-форумі "Eurowoman-2015" в Грузії;
 • участь у чисельних спільних благодійних та культурних ініціативах.

Члени організації[]

 • Нетовкіна Наталія Володимирівна — президент та засновник — власниця Ювелірного Дому ZARINA й голова громадянського руху "За процвітання Черкащини".
 • Вишневецька Глорія Валентинівна, засновниця
 • Гур'єва Наталія Миколаївна, засновниця
 • Добруцька Олена Дмитрівна, засновниця
 • Немченко Ольга Анатоліївна, засновниця
 • Пільтяй Лілія Володимирівна, засновниця
 • Ротова Галина Вікторівна, засновниця
 • Ясько Наталія Іванівна, засновниця
 • Полук Мархарита Андріївна, виконавчий директор
 • Колодницька Наталія Володимирівна, президент
 • Подтопа Олена Андріївна, член правління
 • Легка Світлана Андріївна, член правління
 • Кобилянська Розалія Миколаївна, член правління

Члени організації — впливові жінки з активною життєвою позицією, лідери у різноманітних сферах діяльності: підприємництва, fashion індустрії, медицини, туризму та інших галузях.

Актив організації це 29 успішних жінок, що заснували та/або приєдналися і активно підтримували діяльність організації протягом декількох років.[4]

Крім Активу ГО "Ділові Українські Жінки" близько 40 жінок-лідерів, що є асоційованими членами організації, об'єднують людські, матеріальні та фінансові ресурси з метою реалізації спільних заходів та ініціатив. Крім цього це коло жінок підтримує бізнес-ініціативи членів об'єднання, утворюючи синергію спільного впливу.

Пріоритети та завдання[]

Головним пріоритетом є сприяння жіноцтву в Україні у реалізації  власних економічних, управлінських, освітянських та творчих амбіцій для зростання добробуту українських родин, громад та міст через розвиток лідерського потенціалу жінок.

Успішність жінок та їхніх спільних ініціатив є запорукою поступального успішного розвитку українського суспільства.

Головними завданнями визначено:

 • сприяння підвищенню активності та відповідальності жіноцтва за успішність економічних ініціатив громад;
 • сприяння розвитку жіночих ділових ініціатив та підприємництва;
 • розвиток духовності, національної культури та свідомості в громадах за ініціативи та/або підтримки жіночих організацій та ініціатив;
 • підвищення громадської активності жінок та їх  відповідальності в суспільстві.

З червня 2016 ГО почало реалізацію проекту «Коло жіночого лідерства», спрямованого на підвищення соціального статусу жінки в суспільстві та насамперед у місцевих громадах.[2]

Напрямки діяльності[]

Діяльність організації включає чотири основні напрямки: просвітницька, соціальна і культурна діяльність та міжнародні відносини та партнерство.

Просвітницька діяльність включає в себе цикл семінарів, лекцій, вебінарів, спрямованих на розвиток особистості, безпосередніми учасниками котрої є не тільки члени організації, а й зацікавлені в особистісному з розвитку й самореалізації жінки України.[5]

В квітні 2016 проведено дві стратегічні сесії організації спільно з фахівцем з розвитку і інтернаціоналізації бізнесу, а також управління і лідерства в нестійкому бізнес-середовищі, фасилітатором Анастасією Некрасовою, котрі закріпили рішення перейти з формату закритого клубу в громадську організацію "Ділові Українські Жінки". 

З червня 2016 ГО почала реалізацію проекту «Коло жіночого лідерства», спрямованого на підвищення соціального статусу жінки в суспільстві та насамперед у місцевих громадах. В рамках проекту відбуваються традиційні сніданки організації «Ранкова кава ділової жінки». Станом на листопад 2018 проведено десять сніданків, учасницями заходу котрого стало понад 380 активних жінок, власниць бізнесу, представниць найрізноманітніших сфер і видів діяльності - дизайнери, ювеліри, режисери, коучі, лікарі. Завдяки проведенню даного заходу налагоджено зв'язки в регіонах країни для подальшої реалізації проекту.

Завдяки проведенню даного заходу налагоджено зв’язки в регіонах країни для подальшої реалізації проекту "Коло Жіночого Лідерства", що дозволить громадській організації створити регіональні осередки в майбутньому та проводити ефективні семінари, тренінги та вебінари по всій території України, залучаючи до діяльності організації більшу кількість активних жінок та дівчат[3].

14 грудня 2017 у Львові в ресторані «Галицька Корона» відбувся перший сніданок «Ранкова кава ділової жінки». Сніданок організував відокремлений підрозділ громадської організації «Ділові українські жінки у Львівській області», президентом якого є Наталія Мацола, а виконавчим директором Тетяна Гладьо-Давиденко. Ведучими сніданку стали члени ГО, президент Української академії інтегративної медицини Розалія Кобилянська, та власниця компанії з виготовлення дизайнерських ексклюзивних меблів на замовлення «Vavilon Company» Світлана Гайдайчук. Цей підрозділ опікується вихованцям спеціальної школи-інтернату «Довіра» для дітей з важкими порушеннями мови, котрими Напередодні сніданку більше 240 діток та їх вихователів написали листи з проханням виконати новорічне побажання - отримати бажаний подарунок від Святого Миколая, а саме демонстраційні матеріали та розвиткові ігри для унаочнення корекційної роботи з дітьми із психофізичними порушеннями.

Соціальна діяльність спрямована на допомогу представникам різних соціальних класів, які потребують підтримки. Зокрема, це:

 • щорічні благодійні проекти "Ялинка бажань" та "Лавка чудес" для дітей дитячих будинків;
 • підтримка Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця;
 • кураторство кардіологічного та токсикологічного відділень Національної лікарні "Охматдит" і дитячих будинків в с.Копилів та с.Петрівське.[4]

В грудні 2015 члени, партнери та друзі організації завітали до вихованців Центру соціальної опіки дитини "Отчий дім", Центру соціально-психологічної реабілітації дітей в с. Копилів та Центру токсикології Національної лікарні "Охматдит". Понад 90 дітей сиріт, підопічних дитячих будинків написали листа Діду Морозу з проханням виконати заповітну мрію - отримати бажаний подарунок. Ці послання були розвішені на незвичайну Ялинку бажань, котра проводилась традиційно вже в четвертий раз. Кожна з членкинь та друзів організації витягнули бажання дитини й виконали його, презентувавши діткам напередодні Нового року не просто сувеніри, а частинку тепла, уваги і домашнього затишку. 

В квітні 2016 року організація відвідала своїх підопічних в Дитячих центрах "Отчий дім" і в с. Копилів, а також  кардіологічному та токсикологічному відділеннях Національної лікарні "Охматдит". Разом з діткам члени організації розмальовували крашанки та велику великодню писанку, висотою 670 мм та шириною 520 мм. , котра в рамках "VI Всеукраїнського фестивалю писанок" була виставлена на Софієвській площі з 23 квітня по 9 травня серед інших 374 робіт художників з усієї України. Вже традиційно до акції долучилась асоційований член організації, співачка та художниця Анжеліка Рудницька. 

В травні 2016 традиційно члени громадської організації "Ділові Українські Жінки" підтримали щорічний конкурс піаністів – молодих виконавців академічної музики, що проходить в Києві в пам’ять про видатного піаніста українського походження Володимира Горовиця, виділивши 54 000 грн на грошову премію за Перше місце в Молодшій групі. 

Напередодні цьогорічного Дня захисту дітей  члени та друзі організації відвідали своїх підопічних в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей в с.Копилів та, окрім ласощів й фруктів, привезли дітворі святкові вишиванки.

29 серпня 2016 члени, друзі й партнери громадської організації організували для діток, вихованців Центру соціально-психологічної допомоги майстер-клас на свіжому повітрі – дітки плели текстильне панно з помпонів і ниток у вигляді дерева – символу добробуту й міцної сім’ї. Завдяки зусиллям дітей і гостей було створено яскравий витвір декоративно-прикладного мистецтва, який буде виставлений на благодійному аукціоні для друзів бренда Helena SAI та ГО "Ділові Українські Жінки". Усі кошти, виручені від продажу панно, будуть направлені на організацію нових творчих майстер-класів для підопічних дитячих будинків, на яких дітки зможуть навчитись різним технікам декоративно-прикладного мистецтва та розвивати свою креативність!

Напередодні дня Святого Миколая та в рамках благодійного проекту "Ялинки бажань", перший етап якої відбувся на традиційному сніданку " Ранкова кава ділової жінки" 6 грудня в столичному ресторані "Хатинка", громадська організація "Ділові Українські Жінки" здійснила поїздки до дитячих будинків. Загалом в цьому році вдалось здійснити бажання 75 діток сиріт, вихованців  Центру соціально-психологічної реабілітації дітей с.Копилів, дитячого будинку "Любисток" (с.Нові Петрівці) та Центру токсикології й кардіології Національної лікарні "Охматдит"!

Культурна діяльність спрямована на створення, збереження, поширення культурних цінностей і прилучення до них різних верств населення.[5]

Впродовж шести років за підтримки партнерів та самостійно було проведено ряд проектів та заходів, серед котрих:

 • етнокультурний фестиваль "Парад вишиванок";
 • міжнародний духовний фестиваль ViraFest;
 • Модний бранч;
 • мистецько-благодійна акція «Бабський тиждень» у великому місті»;
 • Мистецька вітальня – благодійний аукціон, творчий вечір письменниці Оксани Кузів;
 • Фестиваль Святого Миколая в Чигирині 17-18 грудня.

З 2015 по 2016 під егідою організації було проведено два благодійні Модні бранчі, в котрих взяли участь Fashion-редактор журналу "L'Officiel", стиліст і персональний шопер Ліна Христофорова дизайнер ювелірних прикрас і членкиня ГО "ДУЖ" Олена Подтопта, а також Крістіна Курганська - власниця магазину парфумерії "Каmana". Завдяки авторам, організаторам, ведучим і гостям, громадською організацією було зібрано понад 11 000 гривень, котрі були направлені на благодійність.

28 квітня 2015 в столичному ресторані "Хатинка" відбувся передвеликодній благодійний аукціон організації за участі картин відомих українських художників - Андрія Цоя, Олени Дудніченко, Алекса Коша, Андрія Левицького, Людмили Саник та інших. Завдяки організаторам та всім гостям вечора було зібрано понад 56 000 гривень, котрі були направлені на допомогу в операції маленькій Аліні Костенко - купівлю оклюдера.

10 березня 2015 року в Мистецькому арсеналі пройшла мистецько-благодійна акція "Бабський тиждень" у великому місті", організована ГО "Ділові Українські Жінки", Мистецькою агенцією "Територія А" та Центром фольклору та етнографії Інституту філології КНУ ім.Т.Шевченка. На заході вдалось зібрати понад 3000 гривен на закупівлю обладнання для медстестер Національної лікарні "Охматдит".

З 18 по 20 червня 2016 року у першій козацькій столиці - місті Чигирин на свято Трійці відлунав Перший Міжнародний духовний фестиваль ViraFest. На відвідувачів чекали класична музика у виконанні Черкаського симфонічного оркестру, оперний спів та дивовижні зірки сцени - Дивна Любоєвич, Олена Гребенюк, Анжеліка Рудницька. Переможець ViraFest -  фольклорний ансамбль "Многая лєта" - отримав головний приз конкурсу духовної музики Міжнародного фестивалю - 50 тисяч гривень. Завдяки членам організації "Ділові Українські Жінки" на головний приз переможцю конкурсу духовної пісні було зібрано 24 000 грн.

16 жовтня 2016 в готельно-ресторанному комплексі "Чабани" відбулась презентація проекту «Від мрії до дії» й дитячого автомобільного майданчика «Діти Авто Фест», організаторами котрого став благодійний фонд «Благомай», а партнерами заходу стала ГО «Ділові Українські Жінки».  Цього дня для всіх присутніх було дуже багато цікавинок та активностей, серед котрих виставка ретро-автомобілів, анімаційна програма міста дитячих професій, борщ-фест від мережі ресторанів «Борщ», майстер-клас зачіски від салону MirraBella, показ мод проекту «Міні-принцеса України» та проекту Анни Солнцевої й багато іншого.

7 жовтня 2016 в приміщенні Національного музею літератури України відбувся творчий вечір журналістки і письменниці Оксани Кузів, організований ГО «Ділові Українські Жінки» в рамках проекту «Коло Жіночого Лідерства». Створити затишний вечір допомогли солодкі сувеніри для кожного учасника й зігрівальний напій з винограду з ароматними спеціями від партнерів компанії Kenwood та проекту Cooking Chief.

Міжнародні відносини та партнерство - діяльність організації, спрямована на встановлення міцного взаємозв'язку між громадськими організаціями, представниками політичної, культурної та наукової еліти різних країн з метою здійснення повноцінної співпраці в сферах освіти, культури, благодійності.[6]

Члени ГО "Ділові Українські Жінки" тісно співпрацюють зі Всеукраїнським клубом Успішних Жінок "Жінки України" та Ротарі-Клубом "Київ-Центр", а також  стали учасницями Саміту світу 2014 року.

В травні 2015 члени організації стали учасницями Міжнародного жіночого бізнес-форуму «EUROWOMAN-2015» в Грузії.

У червні 2015 року представниці ГО "Ділові Українські Жінки" відвідали виставку франчайзингу у Нью-Йорку - International Franchise Expo, де було представлено близько 300 галузей франчайзингу – від громадського харчування, медичних послуг, транспорту, виробництва, до різних видів професійної підготовки і навчання.

19-20 листопада 2015 року члени організації прийняли участь в Першому міжнародному жіночому економічному форумі в Одесі. Його делегати об'єднали свої зусилля для створення платформи більш ефективного професійного співробітництва в різних галузях економіки, державного устрою та громадських ініціатив. Форум проводився за підтримки Посольства США в Україні НГО КУЖ "Жінки України". Партнерами Форуму виступили Одеська дирекція Turkish Airlines, ЮД ZARINA, Hotel Bristol, Європейська Асоціація Розвитку Бізнесу.

У період з травня по листопад 2016 року члени ГО "ділові Українські Жінки" взяли участь у:

 • IV Міжнародному Жіночому Бізнес-Форумі "Eurowomen"; 
 • Першому благодійному дівич-вечорі в Черкасах;
 • Київському Міжнародному Економічному Форумі;
 • Найбільшому у Європі бізнес-форумі "Forum One: Новий час - нові можливості";
 • Київському жіночому фестивалі "Anima";
 • Третьому масштабному діловому заході для жінок  "She Congress #3".

19-20 травня члени організації взяли участь у IV Міжнародному Жіночому Бізнес-Форумі "Eurowomen" у 2016 році, який пройшов в м. Одесі в готелі "Брістоль".  Форум об'єднав жінок-лідерів України, Литви, Молдови зі сфери бізнесу, політики, дипломатії.

1 жовтня 2016 року в рамках проекту "Коло Жіночого Лідерства" членкині ГО "Ділові Українські Жінки" взяли участь в Першому благодійному дівич-вечорі Girls Weekend в Черкасах, учасницями котрого стали впевнені в собі, активні й соціально відповідальні, амбітні, небайдужі, яскраві дівчата та жінки.

6 та 7 жовтня 2016 в Києві відбувся Київський міжнародний економічний форум. Експертами панельної дискусії, присвяченої темі ролі жінки в сучасному суспільстві та бізнесі виступають Президент ГО "Ділові Українські Жінки" Наталія Нетовкіна та членкиня ГО "Ділові Українські Жінки", Президент Української академії інтегративної медицини Розалія Кобилянська.

15-16 жовтня в Premier Hotel Rus відбувся Київський жіночий фестиваль Anima, котрий ропочався з дискусії чудових, успішних жінок, серед котрих членкиня ГО "Ділові Українські Жінки", Президент Академії інтегративної медицини чарівна Розалія Кобилянська. Також в фестивалі взяли участь понад 30 спікерів, успішних жінок та дівчат; організовані трендові beauty zone для учасниць фестивалю та багато інших цікавинок!

18 листопада 2016 року в Києві відбувся перший в Україні діловий захід про і для жінок в бізнесі SHE Congress #3 - надихаючі історії жінок, діяльність яких доводить: жінці підвладне все. Одним зі спікерів заходу виступила членкиня ГО "Ділові Українські Жінки", Президент українсько-швейцарської медичної компанії Porcelain Group, успішна Ольга Немченко.

Коло жіночого лідерства[]

Проект направлений на формування свідомої  громадської активності української жінки та підвищення її соціального статусу в  суспільстві шляхом створення платформи розвитку жіночих ініціатив в таких сферах діяльності: культура; освіта; бізнес; соціум.[7]

Проект включає в себе чотири основні компоненти: Інформаційне коло; Джерела натхнення; 17 незабутніх зустрічей; Підтримай колегу в регіоні. Підсумком дії чотирьох компонентів стане Форум ініціатив "Коло Жіночого Лідерства".

Мета проекту "Коло Жіночого Лідерства" полягає у:

 • підвищення громадської активності жінок та їх відповідальності в суспільстві;
 • розвиток духовності, національної культури та свідомості в  місцевих та професійних громадах за ініціативи та/або підтримки жіночих організацій та ініціатив;
 • сприяння підвищенню активності та відповідальності жіноцтва за  успішність економічних ініціатив громад;
 • сприяння розвитку жіночих ділових ініціатив та підприємництва;
 • створення всеукраїнської організації шляхом формувань відокремлених підрозділів - регіональних центрів жіночого лідерства.
Інформаційне коло

Створення на сайті ГО «Ділові Українські Жінки», в соціальних  мережах та на каналі YouTube електронного ресурсу жіночих  ініціатив, методологій та історій успіху.

В результаті виконання компоненту створили такі веб-ресурси:

 1. сайт ГО «Ділові Українські Жінки» http://businesswomen.org.ua/
 2. http://fb.com/ukr.businesswomen За період з травня по листопад 2016 року охоплено понад 1100 чоловік (для порівняння аналогічна сторінка КУЖ м.Києва, яка велась три роки налічує 1400 чоловік).
 3. https://www.instagram.com/ukrainian_businesswomen/ За період з травня по листопад 2016 року охоплено понад 200 чоловік. Раніше такої сторінки у ГО не було.
 4. https://www.youtube.com/channel/UCExDYZlK0j55XRyWxZlpKEg
 5. https://twitter.com/UkrWomen?lang=ru
 6. [6]

Для повноцінного створення електронного ресурсу жіночих ініціатив, методологій та історій успіху в рамках компоненту «Інформаційне коло» запущена та ведеться рубрика «Розклад дня ділової жінки», «Жінки України», «Що ми зробили».

Джерела натхнення

Створення та поширення за допомогою засобів масової  інформації та прес-конференції  імідж ролика ГО «Ділові Українські Жінки»

17 незабутніх зустрічей - проведення у 17 містах України інформаційно-просвітницьких та  навчальних заходів з метою мотивації жінок-лідерів до об'єднання  навколо важливих місцевих ініціатив.

"Підтримай колегу в регіоні" - консультативно-менторська та коучінгова підтримка від ГО "Ділові Українські  Жінки" в кожному з осередків відповідно до їхніх потреб, яка включає в себе проведення циклу семінарів, тренінгів та вебінарів , спрямованих на розвиток особистості в Києві та регіонах.

Форум "Коло Жіночого лідерства" - підсумок дії чотирьох компонентів. Проведення Форуму ініціативи "Коло Жіночого Лідерства" за участі учасниць з усіх міст, де реалізовуватиметься Проект. До участіу форумі будуть запрошені яскраві лідери з різних сфер, представники міжнародних організацій та партнери з різних країн. Форум відбудеться у Києві.

Адреса[]

01032,м. Київ, вул. Саксаганського, 70А

Примітки[]

Посилання[]

Advertisement