Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Ігор Коліушко

Коліушко Ігор Борисович (народився 18 червня 1965 у місті Лохвиця Полтавської області)— український політик і громадський діяч

Життєпис[]

Двічі закінчив Львівський університет імені Івана Франка: 1989 р. — фізичний факультет, а 2000 р. — юридичний факультет.

З 2000 р. — старший викладач кафедри державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія».

З листопада 2005 р. до грудня 2006 р. працював радником Президента України — керівником Головної служби політики інституційного розвитку в Секретаріаті Президента України.

Член обох комісій зі зміцнення демократії та верховенства права (2005 та 2010 років), Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (2006—2007), Конституційної асамблеї при Президентові України (2012—2013), член багатьох робочих груп із розробки законопроектів з правової політики. Автор десятків наукових та публіцистичних статей і друкованих видань.

Громадська і політична діяльність[]

Громадсько-політичну діяльність розпочав у 1987, вступивши в Товариство Лева.

В 1990-1994 працював референтом-консультантом народних депутатів України Ігора Гриніва і Тараса Стецьківа, радником з політичних питань Віце-прем'єр-міністра України Віктора Пинзеника у Кабінеті Міністрів, експертом Фонду підтримки реформ. Брав участь у підготовці проектів законів «Про об'єднання громадян», «Про громадянство України», «Про місцеве самоврядування», «Про вибори народних депутатів України» на основі змішаної виборчої системи тощо.

У 1994 обраний народним депутатом України від громадського об'єднання «Нова хвиля» по Буському виборчому округу Львівської області. У Верховній Раді ІІ і ІІІ скликання працював у Комітеті з питань правової політики на посадах секретаря Комітету, голови підкомітету з адміністративної реформи, першого заступника Голови Комітету.

В 1996, Будучи народним депутатом України у Верховній Раді другого скликання, заснував ЦППР.

В 1997-2001 був членом Державної комісії з проведення адміністративної реформи в Україні. Активно досліджував проблематику адміністративної та судово-правової реформ, розробив та вніс на розгляд Верховної Ради України численні законопроекти з питань організації виконавчої влади, судочинства, діяльності нотаріату, зокрема «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», «Про місцеві державні адміністрації», Судовий кодекс України, «Про адміністративні суди» та інші.

Станом на квітень 2017 — Голова правління ЦППР.

Посилання[]

Advertisement