Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Круглий стіл «E-commerce в Україні — зона підвищеного ризику для споживачів», пройшов в УНІАН, в Києві, 14 березня 2019.

Документи[]

Учасники[]

 • Юрій Ярмоловський — начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями Управління перевірок окремих платників Департаменту аудиту ДФС України
 • Олег Цільвік — заступник голови правління Союзу споживачів України
 • Олег Рубан — начальник Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві
 • Андрій Щербак — представник Державної фіскальної служби України
 • Олександр Васильчук — Департамент розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку та торгівлі України
 • Максим Несміянов — виконавчий директор Союзу споживачів України
 • Євген Школа — ТОВ "Самсунг Електронікс Україна Компані"

Контент[]

Під час круглого столу було презентоване дослідження

Учасники дослідження:

 1. http://Aks.ua
 2. http://Allo.ua
 3. http://Bosch-partner.com.ua
 4. http://Citrus.ua
 5. http://City.com.ua
 6. http://Deshevshe.net.ua
 7. http://Didi.ua
 8. http://F.ua
 9. http://Rozetka.com.ua
 10. http://Stylus.ua
 11. http://Tehnohata.ua
 12. http://Tomdom.prom.ua
 13. https://eldorado.ua/

Ось деякі висновки дослідження:

Використання ФОП в сегменті реалізації технічно складних побутових товарів завдяки прогалинам у законодавстві та непродуманим реформам стало зручним механізмом уникнення відповідальності за порушення прав споживачів, недотримання процедур та вимог щодо введення в обіг продукції, а також є центральним елементом «СХЕМИ» легального ухилення від оподаткування.

 1. E-commerce залишається недосяжним для органів державного контролю та нагляду, у тому числі для органів ринкового нагляду, через складність та неефективність процедур їх застосування в нинішніх умовах, а відповідальність суб’єктів господарювання за порушення прав споживачів не забезпечує попередження повторних порушень таких прав.
 2. Дерегуляція бізнесу шляхом скорочення контролю за суб‘єктами ринку, у тому числі в питаннях дотримання ними вимог законодавства про захист прав споживачів, призвела до утворення нового забюрократизованого та повільного механізму отримання дозволів на перевірки по реальним фактам порушень прав споживачів, який спровокував стрімкий розвиток недобросовісної конкуренції та зростання тіньової економіки.
 3. В даному сегменті ринку у великій кількості присутня продукція невідомого походження (подекуди контрабандна) без підтвердження її безпечності та з невідомими якісними характеристиками.
 4. Захистити права споживача в України надзвичайно складно, тому краще попередити будь-які загрози і приділити увагу нюансам правовідносин з продавцем до моменту передачі коштів за товар.

Фіскалізація роздрібних продажів сприятиме:

 1. Виведенню економіки з тіні шляхом точної ідентифікації продавця та продукції, зокрема обсягів її реалізації, встановленню конкурентних умов ведення бізнесу;
 2. Забезпеченню прозорості ланцюга постачання продукції, надасть можливість ефективно використовувати систему ринкового нагляду для виявлення та вилучення з ринку небезпечної (у т.ч. контрафактної, фальсифікованої, контрабандної продукції);
 3. Впорядкуванню обігу супровідної документації на продукцію, яка підтверджуватиме її походження, а також безпечність та якісні характеристики.

Посилання[]

Advertisement