Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Курцев Олексій Юрійович.jpg

Олексій Юрійович Курцев (нар. 13 жовтня, 1983 року, Харків) – український громадський та політичний діяч. Засновник і Президент громадської організації «Всеукраїнське студентське братство «Еліта Нації». Голова громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації ІІІ скликання.

Біографія[]

Ранні роки та освіта[]

Народився 13 жовтня 1983 року в Харкові в родині підприємців.

У 2001 році закінчив Харківську загальноосвітню школу №26.

Для подальшого навчання обрав юриспруденцію та у 2001 році вступив до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (тоді - Національна юридична академія Імені Ярослава Мудрого). Вже на другому курсі започаткував та очолив у ВУЗі студентське самоврядування як форму самоорганізації студентської спільноти. Неодноразово організовував творчі вечори, концерти, змаганнях та ігри КВК, керував будівельними студентськими загонами під час будівництва Палацу Студентів НЮУ, а також представляв НЮУ на регіональних та всеукраїнських змаганням,  чим заслужив повагу ректорату університету.  

Був студкором студентської газети «Vivat Lex»

У 2006 році закінчує Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого і отримує освітню кваліфікацію «Спеціаліст».

У 2014 році отримує освітню кваліфікацію «Магістр» за спеціальністю «Публічне адміністрування» у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця.

Початок кар'єри[]

На останніх курсах навчання в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого розпочав свою політичну кар’єру як активіст Харківської обласної організації «Українська народна партія», брав активну участь у підготовці та реалізації політичних проектів.

З 2006 року працював головним спеціалістом-юрисконсультом сектору кадрового та організаційного забезпечення закладів охорони здоров’я Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації.

У 2008 році змінює кар’єрний вектор з юриспруденції на політику і стає заступником голови Харківської обласної організації  «Української народної партії», де відкрито виступав проти Путінської диктатури та військової агресії Російської Федерації (на той час у Грузії). [1]

Особисте життя[]

Одружений, має двох синів від першого шлюбу – Даніїла та Ярослава. Захоплюється плаванням та кросфітом.

Бізнес[]

У 2012 році придбав у екс-очільника ХОДА Ігора Балути (на той час депутата обласної ради від «Батьківщини») товариство з обмеженою відповідальністю «Імпекс-Медія». [2] Спеціалізація  «Імпекс-Медія» - надання послуг доступу до Інтернету для мешканців маленьких міст Харківської області.

Очолював керівні посади на ТОВ з 2012 по 2014 рік (серпень 2012 - листопад 2012 – директор; листопад 2012 - червень 2013 – заступник директора; червень 2013 - березень 2013 – директор).

У 2014 році продав корпоративні права на ТОВ у зв’язку із вступом на державну службу.

З червня 2017 року знову зайняв пост директора товариства з обмеженою відповідальністю «Імпекс-Медія».

Політична кар’єра[]

У 2009 році очолює Харківській обласний штаб кандидата у Президенти від Української народної партії Юрія Костенка.

У 2010 році обирається до Куп’янської районної ради VI скликання від ВО «Батьківщина» та стає членом постійної комісії з питань соціального та економічного розвитку та комунальної власності.[3]

З 2010 по 2012 рік брав участь у роботі експертно-консультативного відділу ХООО «Фонд громадських ініціатив Арсена Авакова». Протягом 2010-2014 років перебував у опозиції до діючої на той час влади Януковича.

У березні 2014 року призначається на посаду радника голови Харківської обласної державної адміністрації. [4] Пріоритетними напрямками роботи для Олексія Курцева стали боротьба із корупцією[5] та формування молодіжної політики на Харківщині.

Після звільнення із посади голови Харківської обласної державної адміністрації Ігора Балути, продовжив працювати радником із новопризначеним Ігорем Райніним, до його призначення головою Адміністрації Президента України.[6]

У 2014 році брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради України у виборчому окрузі №169 як самовисуванець.[7]

У 2015 році брав участь у виборах до Харківської міської ради від партії «БПП «Солідарність».[8]

Події навесні 2014 року[]

Призначення Ігора Балути на посаду голови Харківської обласної державної адміністрації випало на той час коли Харків поряд із Донецьком та Луганськом був головною ареною протистояння в ході проросійських протестів на південному сході країни, учасники яких вимагали відділення цих регіонів від України.

Щоб не допустити створення Харківської народної республіки Олексій Курцев, як радник голови ХОДА, особисто виходив до розлюченого натовпу із пропозиціями про перемовини під час неодноразових спроб штурму будівлі обласної адміністрації у Харкові. 9

Улітку 2014 року разом із керівництвом ХОДА займався гуманітарною допомогою постраждалим у щойно звільненому від сепаратистів Донецькому Слов’янську.

Громадська та благодійна діяльність[]

У 2006 році засновує Харківську обласну молодіжну громадську організацію «Світло», що реалізує ряд соціальних проектів у Харківській області. 10  11 У 2013 Олексій виходить зі складу правління ХОМГО «Світло» та засновує громадську організацію «Всеукраїнське студентське братство «Еліта Нації» 12  з метою виховання майбутньої молодої еліти країни та поєднання різних за інтересами, фахом, але єдиних духом людей.

Разом із однодумцями Олексій Курцев відвідує дитячі будинки Харкова із благодійною допомогою. Але свою репутацію організація здобула завдяки благодійним Бал-маскарадам «За Мир», які двічі проводилися серед студентів Харківських вишів у 2013 та 2014 роках. 13   Зібрані кошти були передані постраждалим у зоні АТО та на обладнання військового шпиталю у місті Часів Яр.

Наступний Благодійний бал вже отримав статус міжнародного і зібрав 100 тисяч гривень для школи-інтернату «Обдарованість» та інтернату для дітей із психо-неврологічними захворюваннями №11 у місті Харків. 14 15

У травні 2015 року Олексій обирається до складу громадської ради при Харківський обласній державній адміністрації ІІ скликання.

У тому ж 2015 Курцев ініціює ще 2 соціальні проекти для молоді – Школа лідерства Харківської обласної адміністрації 16  та Європейський центр іноземних мов 17 у партнерстві із Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця, Європейський центр іноземних мов став наймасштабнішим проектом Олексія, який протягом року охопив більше 3 тисяч харків’ян.

Продовжуючи опікуватись соціально-незахищеними верствами населення у  2016 році Олексій, як Президент ГО «ВСБ «Еліта Нації», підписав Меморандум про співпрацю із Харківським університетом внутрішніх справ з приводу реалізації освітнього проекту «Кадети поліції», 18 де навчали дітей внутрішньо-переміщених осіб, волонтерів та ветеранів АТО.

У 2016 році обраний заступником голови громадської ради при Харківський обласній державній адміністрації ІІ скликання.

На початку 2017 року разом із Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця ініціює освітній проект «Школа публічного адміністрування та управління проектами», 19 де навчають молодих громадських діячів основам проектного менеджменту.

Давня дружба із відомим українським поетом і прозаїком Сергієм Жаданом породила ще одну колаборацію – проект Школа молодого письменника. 20

25 жовтня 2017 року пройшов Бал Патріотів, організований громадською організацією «Всеукраїнське студентське братство «Еліта Нації», під час якого було проведено благодійний аукціон і зібрано кошти у розмірі 133 220 гривень. За ініціативою Курцева половина зібраних грошей була передана на адресну допомогу сім’ям загиблих учасників АТО, а решта -  на розробку соціальної інтернет-платформи взаємодопомоги. 21

На початку 2018 року Олексій Курцев анонсував ряд молодіжних проектів від ГО «ВСБ «Еліта Нації». 22

Громадська рада при ХОДА[]

У грудні 2017 року було сформовано новий склад громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації III скликання 23 , Олексія Курцева було одноголосно обрано головою. 24

Так, саме завдяки наполегливості Олексія, вдалося вперше за 4 роки отримати кошти у розмірі 200 000 гривень на розвиток громадянського суспільства, як частину фінансування обласної цільової програми.

Як голова громадської ради, у квітні 2018 долучився до акції проти домашнього насильства «Чоловіки не лупцюють». 24

У травні 2018 року Курцевим була створена Координаційна рада голів громадських рад. 25

Наукова діяльність[]

з 2012 року – здобувач кафедри Конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Відзнаки[]

  • Подяка голови Харківської обласної державної адміністрації
  • Почесна грамота голови Харківської обласної державної адміністрації
  • Почесна грамота Харківської обласної ради

Примітки[]

Advertisement