Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Ростислав Лукач

Ростислав Володимирович Лукач (нар. 14 січня 1960 в Одесі) — громадський і релігійний діяч, експерт зі стратегічного планування та комунікацій, розвитку бізнесу та інвестицій. Сертифікований бізнес-тренер, керуючий інвестиційним фондом, антикризовий керуючий, фондовий брокер.


Базова освіта[]

 • 1977-1981 Одеський інститут народного господарства – диплом економіста
 • 1978-1981 Одеські державні курси іноземних мов – сертифікат з англійської мови

Пост-дипломне навчання, тренінги, стажування[]

 • Управління активами інвестиційного (взаємного) фонду, інвестиційної компанії;
 • Торгівля цінними паперами;
 • Ведення реєстрів власників цінних паперів;
 • Арбітражне управління;
 • mini-MBA від deBaak Management Centrum VNO-NCW, із стажуванням в MeesPierson Bank (The Netherlands);
 • Піврічний міні-МВА курс від Баварського Дому та Одеського економічного університету з двотижневим стажуванням на базі Мюнхенської ремісницько-торгової палати;
 • Eurochambers (Belgium);
 • Місячне стажування з зв'язків з громадськістю в UBS Financial Services (USA);
 • Організація ринків капіталу - Vienna Stock Exchange and Osterreich Controllen Bank (Austria);
 • Залучення прямих іноземних інвестицій; Приватизація та Структурні Реформи - Vienna Institute for International Economic Studies (Austria);
 • Організація підтримки бізнесу - Japan International Cooperation Agency (JICA);
 • Тренінг для тренерів з написання проектів до міжнародних донорських організацій (Міжнародний фонд "Відродження" та Фундація ім. Князів -благодійників Острозьких);
 • Програма з посилення спроможності бізнес-асоціацій (USAID/ BIZPRO);
 • LifeSpring; NLP-практик - Френк Пьюселік, Олександр Івановський, Оксана Болотова;
 • JCI-тренер (з сертифікацією);
 • Мистецтво прямих продажів - Нейтан Рікс, Андреас Вінс;
 • Лідерство, засноване на цінностях - Стівен Кові;
 • Ефективні презентації - Радислав Гандапас;
 • Коучінг нового коду - Іцхак Пінтосевич та інші.
 • Пройшов спеціальний курс підвищення кваліфікації для високопосадовців за стандартами Євросоюзу, семінар для урядовців та інвестиційних менеджерів за програмою EVCA, має ІV ранг держслужбовця.

Професійний досвід[]

В 1988-1990 налагодив бізнес-процес в декількох програмах зовнішньоекономічного співробітництва, працюючи керівником планово-виробнисого відділу в Центрі науково-технічної творчості молоді Одеського політехнічного інституту, зокрема, постачання потужних програмно-технічних комплексів для наукових дослджень ОПІ. Заснував та успішно керував власною венчурною фірмою МП "Центр творчої ініціативи" (1990-1992).

В 1992–1996 Як керівник філіалу інвестиційної компанії "ДІКОМ" забезпечив корпоратизацію майже 17% великих підприємств одеської області, акумулювання коштів 36000 приватних інвесторів, провів низку успішних проектів з залучення прямих іноземних інвестицій, наприклад, до ПАТ "Одеський портовий холодильник". Активно популяризував нові ринкові відносини в місцевій пресі, зокрема, проводив регулярні уроки в «Школі акціонера» та «Академії приватного інвестора» в газетах "Вечірня Одеса", "Ділова Одеса" тощо.

В 1998 році, після закінчення міні-МВА курсу голандського deBaak Management Centrum VNO/NCW налагодив зв'язки з майбутніми інвесторами, став місцевим координатором подібних щорічних програм для українських підриємців, які проводилися за підтримки Королівства Нідерландів до 2003 року.

В 2001 - 2013 виступав учасником, експертом в багатьох міжнародних проектах, в т.ч.: US AID з дерегуляції бізнес-середовища малого та середнього бізнесу в Одеській області; US AID з розвитку українських бізнес-асоціацій; EU TACIS з транскордонного співробітництва та розвитку інфраструктури підтримки малого та середнього бізнесу в Одеській області; US AID/LED/LINC з місцевого економічного розвитку та залучення прямих іноземних інвестицій; EastInvest2/PublicPrivateDialogue.

В 2005-2006 - як директор з корпоративного розвитку ПІІ "Південмедбіосінтез" підготував та успішно забезпечив процес залучення прямих інвестицій.

В 2006-2010 – заступник начальника організаційно-аналітичного управління, потім - директор інвестиційного департаменту в Держагентстві України з інвестицій та інновацій. Презентував інвестиційний потенціал українських підприємств на міжнародних ділових форумах. Координував робочі групи з розробки пропозиції щодо покращення законодавства для інвестицій. Взаємодіяв з проектами міжнародної технічної допомоги ЄС. В 2009 готував високий рівень сприяння з боку Вищої ради підприємців Японії перед візитом Прем’єр-міністра України, в ході якого потім було підписано кредитну угоду на $300млн. Обсяги залучених іноземних інвестицій в 2008, 2009 роках були рекордними за всю історію української незалжності. Звільнився після зміни політичного курсу.

З 2011 - підприємець, економічний експерт, бізнес-тренер і консультант, запрошений викладач міні-МВА Програми Бізнес-школи Університету банківської справи (2017-2019).

2011 - 2014 - радник, потім - заступник президента Асоціації "Фондове партнерство". Організував проведення ренкінгу інвестиційних банків та компаній - членів асоціації, проведення навчальних семінарів, круглих столів в партнерстві з US AID, тощо.

В 2010 - 2019 – директор з інвестицій, голова ради директорів "Одеської фондової групи".

В 2017 - 2019 - запрошений викладач, керівник МВА-Pro програми Бізнес-школи Університету банківської справи.

В 2019 - 2020 - заступник директора, голова ради експертів "Агенції індустріального розвитку".

Протягом останніх років постійно консультує топ-менеджерів українських та іноземних підприємств, міжнародних проектів з питань стратегічного управління, розвитку бізнесу, стратегічних комунікацій та залучення прямих інвестицій, проводить бізнес-тренінги, займається системним благодійництвом.


Громадська діяльність[]

 • Користуючись повагою промисловців та підприємців, брав активну участь в громадських дорадчих та керівних органах бізнес-асоціацій на національному та місцевому рівнях. Водночас активно розвивав персональні лідерські навички, допомагав проводити в Одесі тренінги особистісного розвитку за програмою Лайфспрінг.
 • В 1998 році разом з друзями - випускниками курсу заснував і очолив громадську організацію "Українсько-голандський "Overseas" Бізнес-клуб", де організовував для членів-власників та керівників малих та середніх підприємств - щомісячні навчальні семінари, міжнародні зустрічі та культурно-доброчинні заходи. Завдяки добрим організаторським та аналітичним навичкам вміло і чітко організовував бізнес-процеси, успішно встановлював крос-культурні комунікації.
 • В 2004 в США познайомився з діяльністю Ротарі-клубів та після повернення додому в 2005 році став членом Ротарі-клубу Ротарі клубу "Одеса".
 • В 1998-2003 роках, як президент ГО "Українсько-голандський "Оверсіз" Бізнес-клуб", організував щомісячні практичні зустрічі власників та управлінців малих та середніх підприємств, культурно-розвивальні та національно-патріотичні заходи, семінари Академії Європейського бізнес-менеджменту та міжнародні бізнес-форуми.
 • В 2006-2018 роках, як член, Президент (2010-2011) Ротарі-клубу "Київ-центр", брав беспосередню участь в численних благодійницьких акціях та проектах, зокрема: "Gift Of Life" - організація операції на серці для хлопчика з Уганди[1]; постійна підтримка дітей та підлітків з вадами розвитку з спеціалізованої школи-інтернату №8; організація групових ознайомчих візитів українських фахівців до США за програмою "Open World" тощо.
 • Запрошений спікер на заходах AIESEC, SIFE, Rotaract, JCI.
 • З весни 2014 року - активний член ВГО "НОВА КРАЇНА", Консультант з організаційного розвитку в антикорупційному проекті "Битва за правду" (2016);
 • В 2015-2016 роках в складі громадянської ініціативи "Реанімаційний Пакет Реформ" на волонтерських засадах координував діяльність експертної групи "Дерегуляція. Інвестиції. Розвиток підприємництва", яка стала тоді постійним майданчиком для напрацювань ключовних інновацій в економічній політиці (розвиток мережі індустріальних парків, безкоштовне підключення до електромереж, створення Банку розвитку та Експортно-кредитних механізмів тощо).
 • В 2015-2019 роках на громадських засадах був помічником-консультантом народного депутата, голови Комітету з питань промислової політики та підприємництва Верховної Раду України, брав безпосередню участь в розробці законопроектів та популяризації ідей промислового розвитку та економічного патріотизму.
 • В 2018-2019 роках - Президент, член Ротарі-клубу "Київ-Столиця" - брав активну участь, координував проведення низки гуманітарних проектів, зокрема:
 • Передріздвяний благодійний аукціон в грудні 2018, де на торгах було продано 28 картин, створених особливими дітками. Усі виручені кошти були спрямовані на допомогу онкохворим дітям; * Спортивні змагання, фестивалі, спрямовані на реабілітацію та адаптацію дітей з особливими потребами, родин та дітей-переселенців (благодійний фестиваль до Дня захисту дітей "Друзіфест - 2019" в ТЦ «Атмосфера» під Києвом, де разом з організаціями-партнерами прийняли більше 500 дітей з усієї України та інш.[2];
 • "Буковель натхнення" - щорічний журналістський фестиваль, де для представників регіональних ЗМІ з різних регіонів країни проводяться лідерські, психологічні, культурологічні та іншого спрямування семінари[3];

[4] [5] [6] [7] [8]

 • "Клуб Сімейного Лікаря" – майстер-класи для сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів та інших спеціалістів по всій Україні, завдяки якому пройшли навчання тисячі українських лікарів в 35 містах країни.
 • З 2018 року - тренер Ротарійського дистрикту 2232 (Білорусь, Україна). На громадських засадах проводить для Ротарі-клубів України та Білорусі сесії стратегічного планування та навчальні семінари з Основ Ротарі, Практики Міжнародної діяльності, Публічного іміджу та стратегічних комунікацій тощо.[9]

Публікації та дослідження[]

Має більше 50 авторських публікацій та інтерв’ю з питань економіки та організаційного розвитку в профільних газетах та журналах, часто бере участь в публічних заходах як мотивуючий спікер, експерт з питань реформування. Веде власні інтернет-сторінки, у співавторстві з дружиною видав книгу «Школа Богів. Земля плюс» (2012), працює над впровадженням 7 навичок високоефективних людей (за системою Стівена Кові) в спільноту української еліти.

Бібліографія

Родина, релігійні переконання[]

Одружений, має сина. Активний християнин (член Вищої ради Київської територіальної громади Релігійної організації Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів). Шкідливих звичок не має.

Примітки[]

Посилання[]

Інтерв'ю

Advertisement