Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Знак Лицарської відзнаки «Орден Звитяги» — громадська відзнака, заснована 2022 року громадською спілкою "Асоціація сприяння територіальній обороні України" та громадським формуванням "Територіальна оборона Дніпропетровської області" (ГФ «ТОДО»).

Лицарі ордену

На кінець грудня 2023 року відзнакою нагороджені 54 воїни. Серед них - один іноземець-волонтер, який допомагав ЗСУ.

Перший відзначений — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний.

Опис ордену

"Орден Звитяги" — це рівносторонній хрест з розбіжними сторонами, виготовлений з нейзильберу. Хрест покритий темно-синьою емаллю. Посередині знака, в колі жовтого металу, обрамленому вінком із дубового листя, — зображення геральдичної фігури «Абданк», яка входила до багатьох гербів видатних осіб борців за свободу і незалежність України. Над «Абданком» золотий козацький хрест. По колу в променях зірки розташовано вісім голубих сапфірів. Всі зображення рельєфні. Військовий орден відрізняється за різними родами військ.

Здвоєні букви V передають: Veritas, Victoria, Virtus et Vita, тобто істина, перемога, чеснота і життя.

За легендою відзнака символізує людину, яка хитрістю здолала вогнедишного дракона, а здвоєні латинські літери означають істину, перемогу, чесноти і життя. Саме людські чесноти визначають гідних до нагородження орденом.

Відзначення

Згідно із затвердженим положенням про орден, ним можуть бути нагороджені як цивільні особи, що зробили дуже помітний волонтерський внесок у справу оборони нашої держави, так і військові. Рішення про нагородження приймається на основі отриманого подання:

  • для військових – мінімум рівня командира бригади або вище,
  • для волонтерів – від п’яти і більше громадських організацій та\або формувань.

Посилання

Advertisement