Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Арсеній Пушкаренко

Арсеній Михайлович Пушкаренко (нар. 10 жовтня 1992, місто Київ) — український політичний і громадський діяч.

Кандидат у народні депутати України від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 81 у списку.

Життєпис[]

Освіта:

  • У 2009 році закінчив СШ № 15 міста Києва.
  • У 2013 — закінчив бакалаврат філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Філософія».
  • У 2015 — закінчив магістратуру філософський факультетКиївського національного університету імені Тараса за спеціальністю «Державна служба».
Трудова діяльність

З січня по вересень 2016 року — радник голови Конфедерації вільних профспілок України.

З листопада 2016 по вересень 2017 року — виконавчий директор Міжнародного центру Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик.

З жовтня 2018 року — помічник-консультант Апарату Верховної Ради України.

Громадська діяльність[]

У 2006—2008 рр. очолював Молодіжний осередок при Київській міській організації Всеукраїнського Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса. Брав участь у зібранні і підготовці матеріалів для книги «Кияни — свідки Голодомору», яка була видана Романом Круциком. Разом з дисидентом Василем Овсієнком організували та провели понад 60 лекцій про Василя Стуса та дисидентський рух у школах Києва.

У 2008—2010 роках був співзасновником і керівником Молодіжної громадської організації «Патріот». У рамках діяльності молодіжної організації був започаткований проект «Шляхом українських патріотів», який мав на меті проведення заходів із вшанування видатних українських діячів другої половини ХХ століття. За результатами проекту була видана книга «Біля витоків Незалежності» до 20-річчя Незалежності України про 20 видатних українців. До книги увійшли: Володимир Івасюк, Василь Макух, В'ячеслав Чорновіл, Алла Горська, Петро Григоренко, Василь Стус, Василь Шумук, Олекса Гірник, Іван Миколайчук та інші. Над книгою працювали: Іван Драч, Лесь Танюк, Петро Осадчук, Олег Чорногуз, Марія Миколайчук, Левко Лук'яненко, Атена Пашко, загалом близько 50 людей. А.Пушкаренко, як керівник проекту, презентував книгу у 20 містах України, також — у Центральному офісі Радіо Свободи у Празі.

У 2009—2010 роках — заступник голови Української Народної Ради, яка була створена після відзначення 20-річчя Народного Руху України у вересні 2009 року представниками інтелігенції і студентства. На базі УНР потім був створений Комітет Захисту України — перша організація, яка виступила проти режиму Януковича навесні 2010 року. До УНР входили: Дмитро Павличко — голова, Ігор Юхновський, Борис Олійник, Павло Мовчан, Юрій Шухевич, Іван Заєць, Михайло Ратушний.

У 2010—2013 рр. — голова Молодіжного Руху Києва. Активно займався проблемами Києва і киян: захистом історичного центру міста (архітектурних пам'яток: садиби Сікорського, садиби Мурашко, Будинку зі зміями, Будинку Барона), питанням якості води у Києві, боротьбою за детінізацію та реформування бюджету Київського метрополітену, особистою критикою мера Києва Олександа Попова за його невиконані обіцянки, захистом НПП «Голосіївський» та багато іншого.

Спільно з Львівською міською радою проводив «Дні Львова» в університетах (КНУ ім. Т.Шевченка, КПІ), після яких отримав пропозицію від мера Львова Андрія Садового очолити представництво громадської організації «Самопоміч» у місті Києві. З квітня 2013 року до квітня 2014 координував і організовував роботу «Самопомічі» у Києві. За час діяльності було реалізовано ряд соціальних проектів на користь громади, а саме: «Дні спорту» у Подільському, Печерському, Святошинському районах за участі Олімпійських чемпіонів Стелли Захарової, Ірини Мерлені, Людмили Бобрусь-Порадник; була організована безкоштовна юридична допомога, яку отримали кілька тисяч киян; запущений проект «Світло в оселі» — допомога волонтерами самотнім людям похилого віку.

Навесні 2014 року виступив, як голова, співзасновником громадської ініціативи киян «Збережемо Голосієво!», в рамках якої влітку 2014 року учасники виступили з ініціативою надати ім'я генерала Сергія Кульчицького одній з вулиць у Голосіївському районі міста Києва. Це фактично був початок боротьби проти забудови на вулиці Полковника Потєхіна.

Протягом 2011—2014 років разом з письменником Петром Осадчуком проводили акції «Подаруй українську книгу», в рамках якої бібліотекам міста Києва та Київської області було подаровано понад 2000 тисячі книжок українських письменників.

10 квітня 2015 року, у п'яту річницю катастрофи під Смоленськом, видав і презентував збірку промов Леха Качинського «Він передбачав, він боровся, він знав — Президент Качинський».

Восени 2014 року ініціював повторну компанію «Донецькому національному — ім'я Василя Стуса». Під відкритим листом-зверненням до ректора Донецького національного університету Романа Гринюка, професорсько-викладацької та студентської спільноти, підписалися видатні особистості, хто знав Василя Стуса або досліджував його творчість; за перейменування виступили: Дмитро Стус, Іван Драч, Лесь Танюк, Микола Жулинський, Павло Мовчан та інші. Спільно з Левком Лук'яненко та Василем Овсієнко організував прес-брифінг на цю тему. 10 червня 2016 колектив ДонНУ проголосував за присвоєння університету імені Василя Стуса.

Член Наглядової ради БФ «Національний центр Сікорського».

У серпні 2017 року разом з однодумцями як голова виступив співзасновником та очолив Центр захисту прав громади Голосіїва.

У лютому 2018 року на запрошення Конгресу США відвідав 66-ий традиційний Молитовний сніданок за участю Президента Дональда Трампа у Вашингтоні.

Був помічником-консультантом на громадських засадах у VI скликанні Павла Мовчана, у VII скликанні — Андрія Павловського.

Щодо російської військової агресії в Україні.

Спільно з народним депутатом Андрієм Павловським та головою Спілки офіцерів України Євгеном Лупаковим підготували та оприлюднили списки поплічників сепаратизму у звільнених містах (Слов'янськ, Краматорськ, Костянтинівка). Неодноразово відвідував зону АТО в рамках кампанії люстрації у звільнених містах. Вдалося добитися звільнення ряду посадовців-сепаратистів у Слов'янську та Краматорську.

У грудні 2014 року власним коштом відремонтував безкоштовно наданий фермером Олександром Трухіним військовий УАЗ та передав його Контррозвідці Служби безпеки України для потреб у зоні АТО.

Відзнаки[]

Нагороджений Відзнакою Служби безпеки України за «утвердження та зміцнення державної безпеки України».

Посилання[]

Advertisement