Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Рада бізнес омбудсмена лого.png

Рада бізнес-омбудсмена — постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України. Рада представляє та захищає інтереси українського бізнесу у державних органах.

Розташована в м. Київ, вул. Спаська, 30А (БЦ "Поділ Плаза")

Люди[]

  • Бізнес-омбудсмен — Альгірдас Шемета
  • Заступник — Ярослав Грегірчак
  • Заступник — Тетяна Коротка[1]
  • працівники, яких Рада може відповідно до її потреб наймати на роботу (Секретаріат). Серед них інспектори, директор з комунікацій, адміністрація[2].

Наглядова рада[]

Керівним органом Ради є наглядова рада. Наглядова рада складається з уповноважених представників групи сторін:

Історія і завдання[]

У жовтні 2014 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціювало створення Ради бізнес-омбудсмена для покращення здійснення підприємницької діяльності[3].

Положення про Раду схвалене постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 № 691.

Основним завданнями Ради є:

  1. підготовка під керівництвом сторін Меморандуму пропозицій до законопроекту щодо утворення установи бізнес-омбудсмена;
  2. прийняття та розгляд скарг від суб'єктів підприємництва на дії або бездіяльність, зокрема рішення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, а також їх посадових осіб;
  3. надання органам державної влади та органам місцевого самоврядування рекомендацій щодо державної політики у сфері підприємницької діяльності;
  4. надання органам державної влади та органам місцевого самоврядування рекомендацій щодо удосконалення та оптимізації процедур та/або способу, у який вони виконують свої повноваження, провадять підприємницьку чи іншу діяльність.

Фінансування[]

Рада бізнес-омбудсмена фінансується через мультидонорський рахунок ЄБРР, відкритий у 2014 році задля створення сприятливих умов ведення бізнесу для українських підприємців. Донорами є: Данія, Фінляндія, Німеччина, Японія, Нідерланди, Швеція, Швейцарія, Велика Британія та США.

Утворення Ради спільно погоджено Кабінетом Міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Європейською бізнес асоціацією, Американською Торговельною Палатою, Федерацією роботодавців України, Торгово-Промисловою Палатою України, Українським союзом промисловців і підприємців.

Звіти[]

Примітки[]

Посилання[]

Advertisement