Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Роман Скіра

Роман Володимирович Скіра (народився 26 червня 197018 серпня 2020) — юрист, правозахисник, громадський діяч, Голова Правління «Центр підтримки і сприяння захисту прав людини», заступник голови Громадської ради при Львівській ОДА.

Життєпис[]

Львів'янин, дипломований спеціаліст в галузі економіки та права. В 1993 з відзнакою закінчив хіміко-технологічний факультет Львівського політехнічного інституту (НУ «Львівська Політехніка»). В подальшому отримав вищу юридичну та економічну освіти. 

В період 1988 по 1989 проходив строкову службу у внутрішніх військах МВС. Учасник бойових дій.

З 1993 по 2009 проходив службу та займав керівні посади в органах МВС. Зокрема, начальника Державної служби боротьби з економічними злочинами УМВСУ у Львівській області, начальника управління по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми ГУ МВС України у Львівській області.

Підполковник міліції у відставці.

Помер 18 серпня 2020 від коронавірусу.

Громадська діяльність[]

З 5 квітня 2012 — голова Правління ГО «Центр підтримки і сприяння захисту прав людини». З 13 лютого 2013 року — засновник та президент Благодійного фонду «Джерело милосердя і добра».

2014–2017 — Перший заступник голови Консультативної ради при Прокуратурі Львівської області.

2015—2017 – Голова Комісії  з питань дотримання законності в органах державної влади, правоохоронних органах та органах місцевого самоврядування Громадської Ради при Львівській обласній державній адміністрації.

2017—2019 —   Голова комісії  архітектури, містобудування, землекористування та охорони історичного середовища Громадської Ради  Громадської Ради при  Львівській обласній державній адміністрації.

2018—2020 — Голова Громадської Ради при Головному Управлінні Держгеокадастру у Львівській області.

2018—2020 — член Громадської Ради при ДАБІ України.

2018—2020 — член Громадської Ради при Службі автомобільних доріг у Львівській області.

2018—2020 — член Громадської Ради при Управлінні архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради.

21 травня 2019 обраний заступником голови Громадської ради при Львівській ОДА.[1] В громадську раду його висунула громадська організація «Центр підтримки і сприяння захисту прав людини».

Компетенції та досягнення[]

Ініціював перевірки дотримання законодавства підприємствами, установами, організаціями у галузі будівництва, землекористування, охорони історичної спадщини; були проведені виїзні засідання, подані звернення до правоохоронних органів при виявленні фактів корупції з боку посадових осіб.

Вдалося активно протистояти незаконним забудовам, розв'язати питання щодо незавершеного будівництва державних об'єктів комунальної власності.

Ініціював перевірки за заявами в ГУ НП у Львівській області, Прокуратуру Львівської області з приводу фактів корупції, розкрадання, хабарництва з боку певних посадових осіб –  Департаменту освіти і науки Львівської ОДА, Департаменту ЖКГ та УКБ Львівської ОДА, Управління лісового та мисливського господарства.

Ініціював перевірки за заявами в Головне управління Держгеокадастру у Львівській області з приводу дотримання земельного законодавства.

Відзнаки[]

Почесний член Спілки юристів України.

Нагороджений відомчими відзнаками МВС України та ГУМВСУ у Львівській області.

Примітки[]

Advertisement