Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Стратегічна група радників з підтримки реформ (SAGSUR)

Історія[]

Створена у квітні 2016 на прохання президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Групу очолили Лєшек Бальцерович, колишній заступник прем'єр-міністра і міністр фінансів Польщі, і Іван Міклош, колишній заступник прем'єр-міністра і міністр фінансів Словаччини.

До складу групи входять 10 іноземних та українських фахівців. Співголова Лєшек Бальцерович у квітні 2017 року, як і планував з самого початку, завершив свою місію в Україні та не продовжує співпрацю з Групою. З 2017 року головою Групи є Іван Міклош.

Напрями діяльності[]

 • приватизація і корпоративне управління державними підприємствами,
 • фіскальна політика,
 • земельна реформа,
 • поліпшення інвестиційного та бізнес-клімату,
 • енергетичний сектор
 • реформа правосуддя,
 • реформа держуправління,
 • децентралізація.

Люди[]

 • Іван Міклош — голова групи, архітектор реформ Словаччини. Був заступником прем’єр-міністра і міністром фінансів Словацької Республіки (2002-2006, 2010-2012), заступником прем'єр-міністра з питань економіки (1998-2002), і міністром з приватизації (1991-1992). Протягом 2006-2010 рр. і 2012-2016 рр. був членом парламенту Словаччини. У 2014 році очолив словацьку експертну економічну організацію MESA10, став членом Міжнародної консультативної ради Нац ради реформ України, а також платформи VoxUkraine. До квітня 2016 року був головним радником міністра фінансів України і міністра економічного розвитку і торгівлі України. З квітня 2016 року є головним економічним радником Прем'єр-міністра України і співголовою Стратегічної групи радників з підтримки реформ (SAGSUR). Він також є одним із засновників Центру економічної стратегії (ЦЕС).
 • Андрій Бойцун — Есперт з питань реформи корпоративного управління держпідприємств та приватизації. Має більше 15 років досвіду наукових досліджень та аналізу політики. Є незалежним членом Комітету з призначень, який відповідає за відбір керівників та членів наглядових рад особливо важливих для економіки держпідприємств. Співзасновник Української академії корпоративного управління (UCGA). Працював директором з досліджень у Центрі економічної стратегії (ЦЕС), був радником Голови правління «Нафтогазу України», де розробив концепцію реформи та план дій корпоративного управління «Нафтогазу». Від 2000 р. він працював асистентом, а потім гостьовим професором та старшим дослідником в Університеті Антверпена (Бельгія), де займався дослідженнями корпоративного управління та викладав предмети у галузі менеджменту. Здобув ступінь доктора економічних наук (PhD) в Університеті Антверпена (Бельгія), захистивши дисертацію на тему корпоративного управління. До цього він з відзнакою закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, отримавши ступінь спеціаліста з міжнародних економічних відносин.
 • Александер Шкурла — Експерт з дерегуляції, покращення бізнес-клімату та земельної реформи. Має 12 років досвіду роботи на управлінських посадах в державних і приватних організаціях в галузі підтримки експорту, інвестицій та поліпшення бізнес клімату. Брав участь в проектах з розвитку бізнесу, орієнтованих на країни Центральної і Східної Європи.
 • Карел Хірман — Експерт з реформування енергетичного сектору. Має 18 років досвіду роботи на керівних посадах в сфері енергетки. У 2010 – 2012 роках був головою наглядової ради великих бюджетотворних компаній Transpetrol та Heating-Power Station. З 2009 по 2010 був радником з енергетичної безпеки Міністра іноземних справ Словаччини. З 2011 по 2012 роки - зовнішнім радником з енергетики Прем'єр-міністра Словаччини.
 • Люба Бердслі — Фахівець у галузі судової реформи та реформи прокуратури. Має 13 років досвіду роботи в якості прокурора, 18 років досвіду управління проектами у Світовому банку. У 2007-2012 та 2015 рр. займала посаду співголови групи юстиції Світового банку. Була відповідальна за розробку та контроль за реалізацією інвестиційних проектів, що підтримують реформи юрисдикції державних та приватних установ таких країн як Україна, Молдова, Косово, Хорватія, Шрі-Ланка, Бангладеш, Кенія. Відповідала за розробку найбільшої програми Світового банку у сфері юстиції в нестабільних та постконфліктних країнах (Афганістан). У 1991-1993 рр займала посаду заступника міністра охорони навколишнього середовища Словацької Республіки, де відповідала за розробку та реалізацію екологічної політики. У 1989-1991 рр була радником Кабінету Міністрів Словацької Республіки та директором департаменту законодавства Міністерства навколишнього середовища Словаччини.
 • Єжи Міллер — Експерт з децентралізації, підвищення якості держуправління і державних послуг, медичної реформи. Має більше 20 років досвіду роботи в сфері державного управління. У 2007-2009 та 2011 – 2016 роках займав посаду воєводи Малопольского. З 2009 по 2011 роки був Міністром внутрішніх справ в уряді Дональда Туска. Раніше був президентом Націнального фонду охорони здоров'я Польщі, членом правління та директором Національного банку Польщі, в різні роки займав посади заступника Міністра фінансів та мера Варшави.
 • Ярослав Железняк — Радник з питань зв'язків з органами державної влади (Верховна Рада). Має більше 8 років досвіду співпраці з Парламентом. У 2009 – 2012 працював помічником та консультантом народного депутату України. З 2010 по 2015 роки був радником з питань зв'язків з органами державної влади Kesarev Consulting та потім радником SUN InBev Ukraine (Anheuser-Busch Inbev). З 2015 року є радником Міністра Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, допомогає з просуванням реформ шляхом налагодження політичного діалогу між ключовими зацікавленими сторонами та представниками Верховної Ради України. З липня 2017 року є радником Прем’єр-міністра зі зв’язків із Парламентом.
 • Злата Федорова — Експерт зі стратегічних комунікацій та репутаційного менеджменту. Має успішний досвід роботи як в корпоративних комунікаціях (інвестиційна компанія Concorde Capital та крупний рітейлер Концерн Галнафтогаз), так і в державних (була радником з комунікацій Міністра фінансів Наталії Яресько). Закінчила Київський міжнародний університет, а також The Chartered Institute of Marketing (Великобританія).
 • Олена Кондратюк — Адміністративний асистент. Спеціаліст в галузі фінансів та економіки підприємства. Має 6-річний досвід роботи в сфері бухгалтерського обліку та аудиту в групі компаній БФ Груп. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Київський національний торгово-економічний університет.

Посилання[]

Advertisement