Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Український науковий клуб (УНК) — громадська неприбуткова організація. Об'єднує українських вчених на основі вимог щодо компетенцій та відповідальності моральним стандартам.Український науковий клуб (УНК) є неурядовою організацією заснована у 2007 році в Києві. УНК працює за аналогією "мозкового центру". Статутним завданням УНК є сприяння реформі наукової сфери в Україні. Організація проводить незалежні аналітичні дослідження та моніторинг освіти, розвитку науки і технології в Україні та у всьому світі. УНК також інформує широку громадскість про останні новини, події, відкриття та інновації в галузі освіти, науки і технології. УНК є організацією експертів.

УНК має на меті об'єднання українських науковців для сприяння реорганізації наукової сфери в нашій державі так, щоб фундаментальні наукові дослідження в Україні досягли світового рівня, а вся система функціонування, фінансування, регулювання галузі орієнтуючись на найкращі світові зразки . УНК розпочав об'єднання найкращих українських вчених на основі об'єктивних вимог та відповідальності моральним стандартам, що дозволить створити організацію, яка займається незалежним аудитом науки, розробкою концепції реорганізації наукової та освітньої сфери.

Організація є учасницею коаліції Реанімаційний пакет реформ[1].

Серед пріоритетних напрямків роботи клубу[]

  • Організація і проведення семінарів, конференцій, круглих столів та інших знакових подій із залученням вчених та відповідних державних структур
  • Незалежна експертиза законопроектів, що стосуються освіти і науки
  • Участь у роботі Громадських Рад при МОН та НАН України
  • Підготовка аналітичних звітів про стан наукової сфери в Україні
  • Популяризація наукових досягнень як українських вчених так і здобутків світової наукової спільноти через співпрацю з науковими товариствами та засобами масової інформації

Президентом УНК є академік Олег Кришталь, за функціонування організації відповідає виконавчий директор Наталія Шульга.

Мета[]

Об'єднання українських науковців для сприяння реорганізації наукової сфери в Україні.

Історія[]

Заснована 2007 в Києві. Активно функціонує з березня 2008 року.

Діяльність[]

УНК декларує, що займається незалежним аудитом науки, розробкою концепції реорганізації наукової та освітньої сфери, лобіюванням науки на законодавчому рівні.

Люди[]

  • Академік Олег Кришталь — президент УНК.
  • Наталія Шульга — виконавчий директор.

Примітки[]

Посилання[]

Advertisement