Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні
Advertisement

Андрій Хрутьба

Андрій Хрутьба (народився 13 грудня, 1984 року в Києві) — громадський діяч, експерт з охорони довкілля.

Життєпис[]

Народився в Київському мікрорайоні ДВРЗ

Освіта вища.

Закінчив:

Університет економіки та права «КРОК» (м.Київ) за спеціальностями – «Адміністративний менеджмент» (2006 р, магістр) та «Правознавство» (2007 р., спеціаліст);

Національний транспортний університет за спеціальністю «Екологія» (2018 р., магістр).

В жовтні 2017 р. – вступив до аспірантури Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Управління проектами та програмами». Тема дослідження пов’язана з управлінням комунікаціями в природоохоронних проектах.

Досвід роботи:

2011 – 2017 р.р. – начальник відділу екологічної освіти Національного природного парку «Голосіївський» (м.Київ).

2006  – 2014  р.р. – асистент кафедри економіко-математичних методів та статистики Університету економіки та права «Крок» (спочатку штатним працівником, пізніше - за сумісництвом).

2003 – 2005 р.р. – заступник відповідального секретаря  громадської організації «Молодіжний екологічний центр Дніпровського району» (м. Київ). З 2005 р. – 2011 р. - відповідальний секретар  громадської організації «Молодіжний екологічний центр Дніпровського району» (м. Київ).

2001 – 2003 р.р. – координатор молодіжних програм у громадській організації «Молодіжний екологічний центр Дніпровського району» (м. Київ).

Громадська та волонтерська діяльність[]

P 1998 року активний член гуртка «Ендемік ДВРЗ», що діяв з 1997 р. в загально-освітній школі №11 Дніпровського району м.Києва.

Робота в громадській організації «Молодіжний екологічний центр Дніпровського району» з 2001 р. – 2011 р. За цей час реалізована велика кількість екологічних та соціальних проектів. Частина яких реалізовувались за фінансуванням та підтримкою Головного управління охорони навколишнього природного середовища Київської міської державної адміністрації, Державного управління екології та природних ресурсів м.Києва, Управління в справах сім’ї та молоді Київської міської державної адміністрації, Дніпровської в м.Києві районної державної адміністрації, ІСАР Єднання (Фонд Чарльза Мотта), Корпусу миру США та великого і середнього бізнесу. 2005 - 2007 р.р. член громадської ради при Державному управлінні екології та природних ресурсів м.Києва.

Протягом багатьох років займається організацією екологічних заходів  та акції. Зокрема, у команді «Зробимо Україну чистою» з самого початку її роботи в Україні (з 2011 р.) є координатором прибирання у парку Перемога, координатор Голосіївського р-ну, координатор міста Києва та ін.

З 2016 р. є співзасновником та заступник директора організації «Друге життя», діяльність якої  спрямована на реалізацію еколого-освітніх та природоохоронних проектів програм. Проекти реалізуються за ресурсної та фінансової підтримки населення рахунок. Найбільш вагомі з них - акція «Роздільний суботник» (квітень 2018 р.), акція «100 000 дерев! Давайте посадимо їх разом!» (квітень-травень 2018 р.), в  в яких прийняло участь понад 1000 учасників. Окремою програмою реалізується «Екологічна школа», в рамках якої за період 2016 – 2018 р.р. проведено понад 100 заходів неформальної екологічної освіти (лекції, квести, екоуроки, виступи, тренінги для вчителів, студентів та учнів тощо) у вищих та загальноосвітних закладах м.Києва.

Є ініціатором та організатором програми запровадження благодійного збору вторсировини в офісах та навчальних закладах Києва («Друге життя: подвійний добрий вчинок»). Крім того, часто виступаю координатором екологічних майданчиків на різноманітних фестивалях (Трипільське коло, Гогольfest, PRO.місто тощо). Є організатором та співкоординатором волонтерських таборів та виїздів (Bergwaldprojekt (волонтерська допомога у гірських лісах), «Друзі парків» (волонтерська допомога заповідним об’єктам, в основному, національним паркам), «Друзі Землі» (проведення екотренінгів у школах волонтерами), «Будні природоохоронника» (участь волонтерів у повсякденній діяльності Національного природного парку). Постійно приймаю участь у екологічних рейдах дружин охорони природи та систематично проводжу екологічні лекції, тренінги для різноманітних аудиторій.

Є одним із активістів громадського руху, що опікується київськими парками. Зараз координую програму «Посади дерево в три кліки» та веду роботу із встановлення інформаційних пропагандиських табличок Екопросвітплакат.

Автор понад 35 друкованих робіт, з них більша частина присвячена питанням екологічної освіти, управління екологічними проектами і програмами та розвитку волонтерства.

Відзнаки[]

Відзначений Подяками за активну екологічну діяльність районними в м.Києві державними адміністраціями (Дніпровського та Голосіївського районів), Управлінням екології та охорони природних ресурсів міста Києва, 3 Подяки міського голови міста Києва (2009 р., 2018 р.) та Міністра екології та природних ресурсів України.

Посилання[]

Advertisement